Menu

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

 

Çevre Politikamız

ADALASTİK Kauçuk Makine Plastik Deri kimya Otom. Teks. Gıda İnş. Turizm Sa. Ve Tic. Ltd. Şti.” olarak, tüm birimleri içeren bir çevresel sorumluluk esastır. Biliyoruz ki sürdürülebilir bir ekonomi gelişmenin ancak çevreye karşı olan sorumluluklarımızı yerine getirerek gerçekleştirebiliriz. Bu kapsamda şirketimiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı' ndan lisans almış çevre danışmanlık şirketi uzmanlarıyla birlikte çalışmaktadır.

İşlememiz Hava Emisyon konulu Çevre İzni’ ne sahip olup, emisyon ölçümleri 2 yılda bir periyodik olarak güncellenmektedir. Çevre Bakanlığı’ nca belirlenmiş yasal şartlara harfiyen uyulmakta, gelişmeler takip edilmektedir.

İşletmemizde her adımda oluşan tehlikeli ve tehlikesiz atıklar sınıflanmaktadır ve mevzuata uyumlu şekilde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ ndan lisans almış tesislere düzenli olarak gönderilerek geri dönüşüm/geri kazanım veya bertarafı sağlanmaktadır. İşletmemiz kamu ve özel sektör tarafından gerçekleştirilen çevre ile ilgili tüm denetimlerden başarı ile geçmiş bulunmaktadır.